Piliç Eti Üretimi

Hakkında

Şirketimizle sözleşmeli olarak çalışan yaklaşık 257 yetiştiricimizin kümeslerine yumurtadan çıkar çıkmaz teslim edilen civcivler, yaklaşık 45 gün sonunda AB standartlarındaki kesim tesislerimizde kesilmektedir.

"Kuluçkahaneden Sofranıza"

Kuluçkahaneden, tam otomatik sevk idare edilen kümeslere teslim edilen civcivlerin, yaşamları boyunca (0 - 45 güne kadar) veteriner hekim ve ziraat mühendislerimiz tarafından sıkı biyogüvenlik uygulamaları ile günlük olarak takip edilmektedir.

Sağlıklı sürü için, civcivden pilice kadar geçen büyütme süresinde, gerek görüldükçe yapılan aşı - ilaç uygulamaları tamamen veteriner hekimlerimiz tarafından uygulanmaktadır.

Yüksek performans elde etmek için fason yetiştiricilerimiz, günün şartlarına uygun olarak bilgilendirilmekte, eğitilmekte ve en iyi performansı sergileyen yetiştiricilerimiz ödüllendirilmektedir.

Piliçlerimiz her yaşa uygun enerji, protein gibi değerleri belirlenmiş her aşamasında kontrol edilen, yüksek kalitede ham maddelerden üretilen yemlerle beslenmektedirler.

Yetiştiricilerimizin kümeslerinde uygun ağırlığa ulaşan piliçlerimiz, kümeslerde yakalanıp kesim tesislerine ulaştırılması dahil tüm aşamalarda hayvan refahı (Welfare uygulamaları) göz önünde bulundurulmaktadır.

Avrupa Birliği ölçülerinde üretim koşulları sağlayan Bupiliç’e canlı taşıma araçları ile gelen etlik piliçler, canlı kabul alanından sevkiyat kısmına kadar orijin makineler ile tüm hijyen koşullarına uygun olarak işlemden geçer.

Gıda güvenliği, bir gıda firmasının hassasiyet göstermesi gereken konuların başında gelir. Bu konuda büyük bir titizlik gösteren Bupiliç, anti-bakteriyel zemin uygulaması ve hava soğutma sistemini kullanmaktadır. Çünkü, klasik mozaik ya da epoksi zeminlerde gerekli hijyenik koşulları tam olarak sağlamak olanaklı değildir. Aynı olumsuzluk piliç etinin tamamıyla su ile soğutulmasında da söz konusudur. Gerek zemin uygulaması gerekse çağdaş elektronik teknolojiyle çalışan hava soğutmamız, ürünlerimizin kalitesine ve lezzetine artı değerler katmıştır.

Gıda güvenliğine paralel olarak yapılan başka diğer uygulamalar; çalışanlarımızın periyodik olarak sağlık taramasına tabi tutulması, her vardiya bitiminde yapılan temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarıdır.

Çevreye duyarlı bir firma olarak, onu gelecek nesiller adına korumayı başlıca görevlerimizden biri saymaktayız. Bu bağlamda, katı atıklarımız işletmemizin rendering ünitesinde değerlendirilerek, tavuk unu ve yağı elde edilmektedir.

Sıvı atıklarımız ise arıtma tesislerimizde arıtılıp kontrollü olarak doğaya bırakılmaktadır.

Diğer yandan işletmemizde yakıt olarak çevre dostu doğal gaz kullanılmaktadır.
 

PAYLAŞ :

Ürünlerimiz